damson

Grafik
 • Postów

  1,199
 • Data rejestracji

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

damson wygrał w dniu 4 Marzec

damson posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

653 Nadzwyczajna

6 obserwujących

O damson

 • Tytuł
  Guru
 • Urodziny 14.12.1994 (22 lata)

Dodatkowe informacje

 • Imię
  Damian
 • Lokalizacja
  Łódź
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Program graficzny
  Photoshop
 • Edytor
  Notepad++
 • Skrypt
  phpBB3

Kontakt

 1. Autor: Ja. Pobierz: bg_fb.psd Demo/Screen: Bierzcie i róbcie co chcecie. Klient oszust to niech nie korzysta na tym więcej
 2. Chyba po to się daję pracę do oceny, aby wskazać błędy, a nie liczyć na sztuczne słodzenie.
 3. Bez sensu. Wchodzisz sobie na FORUM, a na cały ekran masz top, szukajkę i slider. Zero user-friendly. Fajnie, że zrobiłeś coś nowego, ale to nie jest w ogóle praktyczne jeżeli chodzi o fora.
 4. No Kopiuję wszystko jak leci... Tutaj masz przykład topu 1:1 więc nie ośmieszaj się takimi postami.
 5. Na podstawie plagiatu, ale widocznie jesteście zbyt tępi, aby to zrozumieć? Dostrzec? Wystosować odpowiednią karę? Ta sama kolorystyka jest nawet (pobierane próbki kolorów). Nawet tekst slidera skopiował...
 6. Łapcie http://graficznie.net/ (nie reklama tylko powód do bana).
 7. Uczciwe i szybkie transakcje.
 8. Na czerwono masz napisane dlaczego.
 9. Na pewno nie 1 bo motyw z hexagonem jest strasznie oklepany i łatwo posądzić kogoś o plagiat. Przykład: http://www.shutterstock.com/pic.mhtml?id=398200858 Nawet mnie kilka razy o to oskarżali, ale po prostu na taki pomysł wpadłem jak sporo innych osób więc z dwojga złego wybrałbym 2, ale jeśli mam być szczery to jest bardzo słabe.
 10. Nie nakładaj ciemnego cienia pod czarne bg. W buttonie rejestracji za mały padding. Tekst powitalny jest krzywo ułożony w pionie. Używaj sobie tych narzędzi: Pattern jest tutaj zbędny, tak samo jak białe obrysy w socialach. Użyłeś ikonki home wypełnionej, a reszta outline? Nie, tak nie można. Poza tym ponownie krzywe odstępy pomiędzy linkami oraz w buttonie "szukaj". Przejście ze stocków w tło strasznie mocne, mogłeś to zrobić delikatniej, jakoś inaczej po prostu. Tło jest w odcieniach niebieskiego, a tło w tabeli czarnego? No, albo tak albo tak Wygląda to kiepsko.Statusy zapełnienia lub button od głosowania zrobiłbym np: zielone dla urozmaicenia. Nie bójcie się łączyć kolorów. Większy padding by się przydał w cellpicach lub mniejszy poziom zaokrąglenia krawędzi. Ikonki przy statystykach działu są bardzo niewyraźne i po prostu brzydkie. Za mały odstęp pomiędzy działami, a sidebarem. W statystykach tylko pozbyłbym się borderów top + bottom i większy padding w liczbach przy statystykach. Tyle.
 11. Trochę grafinity, trochę szablonetu, trochę własnego wkładu i mamy to, co mamy (chciałem tutaj powklejać screeny porównujące te dwa wymienione serwisy z Twoim projektem, ale nie chce mi się - w sumie widać gołym okiem wszystko). Panel użytkownika za nisko. Musi być widoczny i funkcjonalny (podstawy UX). Opinie na forum o forum to trochę głupi pomysł, nie uważasz? Stopka nieco chaotycznie ułożona. Tło jest zbyt ciemne. Reszty nie ma co oceniać bo sam wiesz z jakiego powodu Wczoraj napisałeś coś takiego w temacie @Quak: Hmm... u Ciebie widzę to samo Nałożyłeś wzorek na bg poszczególnych sekcji. Zrób coś nowego. Obserwuję Cię od jakiegoś czasu i widzę tylko powielone schematy. Nie mówię, że sam tak nie robię, ale nie z projektu na projekt. Pamiętaj, że grafik nie samymi forami żyję.
 12. Czyli sugerujesz, że grafika to tylko sposób na zarobek? A gdzie pasja? Gdzie hobby? Gdzie przyjemność? Może on to po prostu polubił i robi to dla siebie bez kierunkowania się zarobkiem. Ja oceniam pod względem wizualnym i technicznym, a nie "czy się sprzeda". Tyle miałem do dodania. Nie musi nikt się zgadzać z moją opinią i nie zamierzam już offtopować.
 13. Otrzymałem psd aby poprawić, zrobiłem to więc wstawiłem do oceny jako collab.
 14. Dlaczego tak atakujesz człowieka, który dopiero zaczyna? Ty też od razu znałeś możliwości programu oraz potrafiłeś korzystać poprawnie z dostępnych narzędzi? Swoja drogą aktualnym swoim poziomem aż tak bardzo nie odstajesz od niego (bez urazy) Przede wszystkim ćwicz, potem ćwicz, a na końcu jeszcze raz poćwicz... czy wspominałem już o ćwiczeniu? Praktyka czyni mistrza. Z czasem będzie coraz lepiej. Poczytaj sobie trochę teorii (np: na grafmag.pl) żebyś znał podstawy typografii, projektowania itp. Przedstawiona praca może nie jest najwyższych lotów, ale nie ma tragedii. Masz jakieś tam wyczucie estetyki. Nie nakładasz zbędnych efektów (z wyjątkiem gradientu na tekście - nigdy tego nie rób ). Pamiętaj, że projekt musi oddychać - tutaj chodzi mi o większe paddingi (odstępy) w buttonach, cellpicach oraz innych elementach. Jeśli już używasz cienia wewnętrznego (w bg pod ikonkami) co jest dobrym wyjściem to pobaw się opcjami, aby wyglądało to lepiej bo z tego co widzę użyłeś domyślnych preferencji. No cóż, inspiruj się innymi pracami (tylko nie plagiatuj jak co poniektórzy) i ćwicz. Czekam na coś nowego z Twojego warsztatu.
 15. Miałem bana więc nie mogłem wcześniej dać do oceny Dzięki.