Obserwujący 0
SeNioR

Podział łącza - internet na drugim komputerze

1 post w tym temacie

Podział łącza - internet na drugim komputerze

No więc po pierwsze potrzebujemy dwa komputery (lub więcej), jakiś kabelek (lub wi-fi, aby je połączyć) oraz karty sieciowe. Samego procesu podłączania nie będę opisywał. Skupię się tutaj opisaniu procesu podziału łącza internetowego, czyli prościej mówiąc, udostępnieniem internetu na pozostałe komputery. No więc zaczynamy.

Na komputerze do którego podpięty jest internet (może być to: WLAN, Neostrada, Chello itd. krótko mówiąc każdy internet).

1. Uruchamiamy "Moje miejsce sieciowe" poprzez ikonę która powinna być na pulpicie (gdy jej nie ma przechodzimy do właściwości pulpitu, otwieramy zakładkę Pulpit po czym wybieramy opcję Dostosuj pulpit..., oraz zaznaczmy "ptaszka" przy opcji Moje miejsce sieciowe).

 

lacze.jpg

 

2. W otwartym oknie klikamy "Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie", patrz rysunek:

locze2.jpg

 

3. W nowo otwartym kreatorze klikamy przycisk "Dalej"

locze3.jpg

 

4. kolejna podstrona informuje nas o konieczności podłączenia wszystkich urządzeń (kart sieciowych, kabli, komputerów) oraz nakazuje nam połączenie się z internetem.
Gdy to zrobimy klikamy "Dalej"

locze4.jpg

 

5. W chwili obecnej konfigurujemy komputer który będzie udostępniał internet w takim bądź razie wybieramy opcję pierwszą: "Ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem...", po czym klikamy "Dalej"
 
6. Kolejnym zdaniem będzie wybranie dostawcy internetu (połączenia internetowego)
W moim przypadku jest to "Neostrada" równie dobrze może być to sieć WLAN.
Po wybraniu połączenia klikamy "Dalej"
 
7. Kolejnym krokiem będzie wpisanie nazwy oraz opisu naszego komputera (takimi jakimi będzie się posługiwał w nowej sieci)
 
8. Następnie zostaniemy poproszeni o podanie grupy roboczej w której będzie pracował komputer. Może być to dowolna nazwa (bez spacji i polskich znaków) ja jednak polecam wpisać "DOM" lub "SIEC"
 
9. W następnym oknie wybieramy "Udostępnianie plików i drukarek", opcja ta pozwala drukować dokumenty na dowolnej drukarce podłączonej do komputera w naszej sieci.
 
10. W tym momencie musimy potwierdzić nasz wybór, klikamy "Dalej"
 
11. Teraz musimy poczekać aż kreator skonfiguruje komputer:
 
12.Gdy kreator zakończy konfiguracje komputera pokaże informacje o możliwości zapisu i późniejszym wykorzystaniu na innym komputerze. Zaznaczmy opcję "Po prostu zakończ kreatora..."

13. Ostatnim krokiem jest zakończenie pracy kreatora poprzez kliknięcie "Zakończ"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Rejestracja

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz
Obserwujący 0