Obserwujący 0
SeNioR

Podkręcanie kart NVIDIA za pomocą programu ATI Tool

2 posty w tym temacie

W tym poradniku zaprezentuje najpewniejszy sposób podkręcania kart graficznych czyli za pomocą programu ATI Tool, który wbrew swojej nazwie znakomicie nadaje się też do podkręcania kart NVIDIA.


Dlaczego najpewniejszy? Dlatego, że podkręcając możemy na bieżąco sprawdzać czy nie podnieśliśmy zegarów zbyt wysoko i mamy pewność że w grach nie pojawią się błędy w wyświetlanym obrazie. Tej pewności nie mamy podkręcając np. za pomocą programu RivaTuner i testując 3DMarkiem, gdyż w 3DMarku błędy mogą się nie pojawić, a w grach tak. Znacznie mniej czasu zajmie nam testowanie stabilności podkręconej karty graficznej, gdy zdecydujemy się na podkręcenie karty programem ATI Tool, gdyż pokaże on nam w czasie podkręcania nawet najmniejsze przekłamania w wyświetlanym obrazie.

Na sam początek pobieramy i instalujemy program ATI Tool.

Następnie uruchamiamy program i w celu znalezienia maksymalnej stabilnej częstotliwości rdzenia karty graficznej wybieramy Find Max Core. Program będzie podnosił częstotliwość rdzenia aż do momentu w którym przerwiemy jego działanie (Abort), gdy zauważymy artefakty na animacji.

 

atitool-nvidia-karta.jpg

Gdy znajdziemy już maksymalny stabilny zegar rdzenia, wybieramy w programie opcję Find Max Mem w celu znalezienia maksymalnej częstotliwości pamięci karty graficznej. Tak samo jak w przypadku rdzenia, obserwujemy animację czy nie pojawiają się na niej błędy, a gdy one wystąpią zatrzymujemy podkręcanie.

Gdy dowiemy się już z jaką częstotliwością może pracować rdzeń oraz pamięci naszej karty, tworzymy w programie nowy profil w którym zapiszemy podkręcone ustawienia.

Następnie w tymże profilu ustawiamy nasze podkręcone częstotliwości (w przypadku kart nVidii przy zegarach 3D performance), ustalamy je klikając Set Clock a następnie zapisujemy w profilu (Save).

Ten profil proponuje ładować, tylko gdy gramy czy używamy aplikacji mocno wykorzystujących kartę graficzną, gdyż nie ma sensu działanie karty graficznej na podkręconych ustawieniach kiedy jej zasoby nie są wykorzystywane, np. podczas pracy w środowisku Windows.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

RivaTuner nie polecam zaduzo dymow z lapka idzie :D autentiko w tamtym tygodniu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Rejestracja

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz
Obserwujący 0